V Studencko-Doktoranckie Warsztaty z Nauk o Poznaniu i Komunikacji Kognikacja

W ostatnich dniach maja br. odbyły się V Studencko-Doktoranckie Warsztaty z Nauk o Poznaniu i Komunikacji Kognikacja organizowane przez Koło Naukowe Kognikacja Instytutu Filozofii i Kognitywistyki Uniwersytetu Szczecińskiego. Wydarzenie objęte zostało patronatem Polskiego Towarzystwa Kognitywistycznego. Tegoroczna edycja konferencji skupiła na platformie MS Teams łącznie 120 osób.

Wydarzenie trwało trzy dni i zostało podzielone na tematyczne panele, nazwane odpowiednio: Instytutem 3P –  Percepcja, Psychologia, Poznanie, Instytutem Języka i Logiki oraz Instytutem Technologii i Sztucznej Inteligencji.

W tym roku w roli zaproszonych gości swoją obecnością zaszczycili nas Prof. Andrzej Klawiter (wykład ,,Umysł a dusza. Czas na czas”), Prof. Andrzej Wiśniewski (wykład ,,Zagadnienie trafności pytań rozstrzygnięcia”), obaj z Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, Prof. Włodzisław Duch z Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu (wykład „Neurokognikacja – neurodynamika stanów poznawczych i komunikacji”) oraz Prof. Piotr Bołtuć z University of Illinois w Springfield (wykład „AI consciousness”).

Tegoroczne  wystąpienia zostały opublikowane na platformie YouTube, można znaleźć je pod następującym linkiem: