Co uzyskam dzięki studiowaniu filozofii?

Studia filozoficzne to nie filozofowanie w potocznym rozumieniu. To nie są rozmowy o życiu. Studiując filozofię nie tylko nauczysz się precyzyjnego myślenia, ale także zdobędziesz umiejętność stosowania tego myślenia w działaniu.  Nauczysz się myśleć samodzielnie, będziesz twórczym i precyzyjnym. Zdobędziesz wiedzę i umiejętności, które pomogą ci w dyskusjach oraz pracy: kreatywnym zarządzaniu, planowaniu, reklamie czy analizie dokumentów. Uzyskasz przewagę nad innymi. 

Jakich przedmiotów będę się uczyć?

Wiele problemów pociąga Cię jednocześnie? Może sztuka, historia myśli, matematyka, fizyka, teoria ewolucji, pytania dotyczące Boga czy sensu i sposobu dobrego życia? Właśnie studia filozoficzne dają możliwość specjalizowania się w tych dziedzinach, oferują możliwość rozwijania tak różnorodnych zainteresowań! W czasie studiów rozpoznasz swe zainteresowania, a my nauczymy Cię o nich precyzyjnie myśleć.

O.K. Filozofia. Ale dlaczego w Szczecinie? 

Gdyż mamy: doskonałą kadrę pracowników naukowych, prężnie działające studenckie Koło Naukowe Filozofii, młody Uniwersytet i kierunek, który jest bardziej nowoczesny, elastyczny i dynamiczny niż inne, bardzo dobrą szeroko rozumianą filozofię analityczną, wizyty znanych gości, wspaniałą atmosferę na studiach, doskonałe materialne warunki studiowania, bardzo dobre możliwości rozwijania zainteresowań, studia doktoranckie. Bo po prostu jesteśmy dobrzy!

Kim będę po studiach? 

Jeśli zadajesz to pytanie, to stąpasz twardo po ziemi i chciałbyś uzyskać konkretny zawód po ukończeniu studiów. Powinieneś jednak pamiętać, że rynek pracy jest dynamiczny, zapotrzebowanie na specjalistów ulega zmianom i przemija. Czy zdajesz sobie sprawę ile procent absolwentów studiów humanistycznych pracuje w swoim zawodzie? Uważamy, że ze wszystkich studiów humanistycznych, to właśnie u nas uzyskasz największą przewagę zawodową nad swoimi kolegami i koleżankami. Historia naszych absolwentów pokazuje, iż świetnie radzą oni sobie na rynku pracy w bardzo wielu dziedzinach: są wśród nich pracownicy administracji publicznej, pracownicy organizacji pozarządowych, aktorzy, nauczyciele, pracownicy naukowi, dziennikarze radiowi i telewizyjni, redaktorzy czasopism, pracownicy działów teleinformatycznych i reklamy.